neděle 10. října 2010

Halíkovo varování

32 komentářů:

 1. Hlavicka na hrebicek !
  Skutecne nejlepsi cesta vedouci k likvidaci nepritele je udelat z nej Satana.
  Likvidace je pak nezbytna a dokonce i lepe pochopitelna:-(

  OdpovědětVymazat
 2. Ano. Výjimečně soudný text. Bohužel, u dnešních generací nepadne to slovo na úrodnou půdu - dnes je kdekdo ďábelsky přitažlivý, líbá jako bůh a modlí se, aby mu neujel vlak - tací se Halíkovi vysmějou!...

  OdpovědětVymazat
 3. Smutna zprava.
  Zemrel Kanuk, CechCanadan z Vancouver, kdysi davno na Psu, presel s nespokojenci na Pavouky.
  Cest jeho pamatce.

  OdpovědětVymazat
 4. jojo, např. "Říše zla" byl svého času pěkný termín.

  OdpovědětVymazat
 5. OT pro historickou komponentu Peterse:
  Prosím Vás, nahrávám si pořady Válečníci z cyklu Mýty a fakta historie od BBC (chodí to v neděli na ČT2). Zkusmo jsem se teď podíval na díl o Atillovi. Od dobových letopisců jsem měl představu o Hunech jako o lidech typického asijského, mongoloidního vzezření. Ale v tom dokumentu vypadají spíš jako nějací barbarští Germáni. A sám Atilla vypadá nejspíš jako Aragorn z Pána prstenů. Prosím Vás, neodflákli náhodou v BBC tento díl.

  OdpovědětVymazat
 6. O Hunech se toho mnoho neví. Předpokládá se, že to byli příbuzní Mongolů, ale je rovněž možné, že to byli příbuzní Maďarů.

  OdpovědětVymazat
 7. Trochu pokory gentlemouni.
  Na tomto prikladu alespon vidite jak pravdive je rceni " prach jsi a v prach se obratis"
  Kdysi stredobodem, dnes uz se nevi jak co bylo a vypadalo jen pred par tisiciletimi.
  Dnes stredobodem, za par tisic let stejne tak,
  do vesmirneho mraku vplujem, Andromeda pohlti Vas tak jak tak !
  Pritom i pro cloveka 2tisice let je jakoby velmi dlouhych, ale pritom je to jen 100 generaci. Postavte si 100 lidi vedle sebe k vytvoreni predstavy jake kratke NIC to je v dejinach planety Zeme !
  Obcas trochu pokory gentlemouni.
  Po takovych myslenkach predstava zivota vecneho,
  je predstavou krasnou a thematu vdecneho..

  OdpovědětVymazat
 8. No, to Slota a Fico mají jasno: Hunové nejsou žádní vzdálení příbuzní Hunů, ale přímo Hunové :o)

  Jinak, teď seriózně, mám pocit, že odkazem na příbuzné Maďarů se toho také moc neřeší, vzhledem k tomu, že původ Maďarů je také dost nejistý.

  OdpovědětVymazat
 9. To jsem to tedy zvojtil. Místo prvního "Hunové" mělo být "Maďaři".

  OdpovědětVymazat
 10. Víte Astře, myslím, že dobrou cestou k likvidaci nepřítele je i podstrčit mu "svého PR".

  OdpovědětVymazat
 11. Starý pán: tomu říkám vpád americké kultury!

  OdpovědětVymazat
 12. Vodníku, vzhledem k tomu, že jste tvrdil, že americká kultura neexistuje, je třeba Váš předešlý komentář pokládat za oxymoron.

  OdpovědětVymazat
 13. Já jsem ale přeci už tehdy připustil, že existuje, byv k tomu donucen nejrůznějšími definicemi kultury, které jsem na internetu nalezl. Jen ji nepovažuji za plnohodnotnou vzhledem k absenci některých rozměrů, které já osobně považuju u kultury v plném slova smyslu za nepostradatelné. Než jsem tehdy ten článek psal, mluvil jsem o "americkém fenomenu", nikoli "kultuře". Dnes to tedy nazývám - z donucení - kulturou.

  OdpovědětVymazat
 14. Nicméně pokud tedy existuje, nevím proč by měl její vpád vypadat zrovna takhle. Leckdy je veskrze pozitivní. Vždycky bude lepší cajon se třemi kytaristy než čtyři exhibicionisti bez cajonu.
  To první kultura je, to druhé rozhodně nikoli.

  OdpovědětVymazat
 15. Tou kulturou mám na mysli tento americký styl pouličního prodeje náboženství, degradovaného na zboží. To k nám přivál čerstvý vítr zpoza moře...

  OdpovědětVymazat
 16. Jo, to chápu Vodníku, ale proč si nerejpnout, že?

  Teda jako promiňte, ale degradace náboženství na zboží, to je evropská kulturní tradice. Odpustky nebyl jediným kupčením s vírou, které se odehrávalo dávno před objevením Nového světa, natož před importem kultury z něj. Jistě, neměli tehdy k tomu tu aparaturu, ale to je minimální detail.
  Takže musím nesouhlasit, tady se Evropě vrací její původní katolické, totiž katolické, jako že ne katolické, ale katolické, zboží.

  OdpovědětVymazat
 17. "Stejně mě ale překvapuje, že v Americe kdejaký Joe Doe zakopnul při pasení krav o nějaké zlaté desky nebo měl aspoň vnuknutí, že zrovna on má předat tu pravou víru celému světu."

  Vemte si krávu, bežte se s ní ztratit třeba do Sonorské pouště a už za tři dny Vám to bude jasné.

  OdpovědětVymazat
 18. JzP: to je smutná legrace, aspoň já to tak vnímám...

  OdpovědětVymazat
 19. Starý pán: v podstatě máte pravdu. Tyhle monstrosity mají svůj původ v odpadení latiníků od Církve. Po A následovalo B atd., takže tohleto X nebo Y má původ v tom A.

  OdpovědětVymazat
 20. To je na dlouhé lokte. Ono i těch lidí, co "chtějí snadnou a rychlou cestu do ráje" je menšina, aspoň v Česku. Většina na nějaký ráj nevěří a sere na něj, tj. hledí si zařídit werichovsky nebe na zemi. Souvisí to s tím celkovým, staletí trvajícím úpadkem Západu, který v posledních stoletích zamořil celý svět. "Normální člověk" je tomu tradičnímu rozměru na hony vzdálen, ale je nepřípustné, aby se ta Tradice přizpůsobovala jemu. Musí ji najít sám. Jiná cesta prostě neexistuje. Že je to v těchto posledních dobách záležitost jednotlivců a nikoli populací nebo kultur, je nabíledni.

  OdpovědětVymazat
 21. A pritom by to bylo tak jednoduchy. Technicky vymozenosti jen na pridel.
  Novorozenci taky nedate do rucicky britvu na hrani.
  Na zcela primitivni schopnost pohybovat se po silnici, musite slozit ridicskou zkousku.
  Ale idiotum dovolite ridit svet a pohravat si s vecmi ktere by nikdy nemeli dostat do ruky:-(

  OdpovědětVymazat
 22. Mormonismus, (jestli se to tak nazyva cesky), je preci o navraceni raje na zemi v lidskych podminkach, podle uceni restorationistu je toto bohem urceny plan. Josef Smith zalozil sektu usitou na specificke pomery v nove zemi, upravil si krestanskeho Boha na prevazne pragmatickeho a napomocneho otce vhodneho pro budovani fyzickeho i dusevniho domova v Americe. Nastupce B.Young pokracoval v teto ideologii, mormoni timto verili na bozi souhlas v podnikani, zazracnou pomoc a s timto vedomim uspesne kolonizovali Utah, na tehdejsi dobu nadlidsky vykon. Coz opetne dokazuje, ze motivace, v tomto pripade nabozenska, je hlavni pohanejici motor cloveka.

  OdpovědětVymazat
 23. "dnes je kdekdo ďábelsky přitažlivý, líbá jako bůh"

  A Vy, Vodníku, nechcete píchat jako ďábel, šukat jako Ježíš a mrdat jako Bůh?

  OdpovědětVymazat
 24. To by chtel lecktery, zvlaste, kterym se NEPOSTAVI.:-)))D)))))))D)))))

  OdpovědětVymazat
 25. Jak rika jedno stare zidovske prislovi, "Je lepší uklouznout nohama, než jazykem." Nebo mozna je to opacne, jazykem, nez nohama, uz si to presne nepamatuji. A pro Vas to, Dreyfus, plati dvojnasob!

  OdpovědětVymazat
 26. šukat jako Ježíš a mrdat jako Bůh?
  Takové výrazy jsem nikdy neslyšel. A není divu: postrádají smyslu. Taky neříkám, že někdo slyší jako hnědá nebo myslí jako očekávání...

  OdpovědětVymazat
 27. Aha, takže podle Vás Bůh může líbat (to jste totiž evidentně slyšel, když to zmiňujete), ale nemůže mrdat?
  Ale líbí se mi, že už uvažujete jako Peters: "Co jsem neslyšel, to nikdo neříká".

  Minderbinder, držej hubu, od tý doby, co uklouzl po tý svý vazelíně a praštil se do hlavy o ping-pongový stůl, žvaněj samý kraviny, jako kdyby měli v hlavě místo mozku kryptorchický varle.

  OdpovědětVymazat
 28. Trochu predstavivosti by neskodilo, Vodniku.
  K prvnimu: Jeptisky se v mnoha klasterech dusevne spojily snatkem s Jezisem, proto nosi snubni prstynky jako vdane zeny. V kazde cele visi portret Jezise s pronikavyma ocima a kdo vi, co tam pachaji s tema votivnima svickama...
  K druhemu: Sochar G.Bernini nadherne ztvarnil ve vyzdobe kostela ohromujici-bozsky orgasmus v sousosi Extase svate Terezy, podle jejiho zazitku a popisu "neuveritelne sladke bolesti"...

  OdpovědětVymazat
 29. Tak se tu dobře bavte, mě to nějak nechytlo, tenhle druh humoru...

  OdpovědětVymazat
 30. Humor? Já jen dotáhl do konce Váš vlastní komentář.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně: <b>text</b>
Odkaz: <a href="http://adresa">text</a>, tedy <a href=""></a>