úterý 6. září 2011

Trojský kůň

Kdysi jsem označil Sašu Vondru za "Šalgoviče Američanů". Posledně odhalené depeše Wikileaks mi dávají za pravdu. Doslova tam stojí:
Vondra is a close friend of the U.S., but we should expect
that, at least publicly, he will make efforts to paint
himself as tough on the U.S. to counter any suspicion that he
is a "trojan horse."
A nějaké konsekvence této aktivní vlastizrady? Ale kdež! Špioni pro SSSR byli za totáče také vyznamenáváni vysokými funkcemi...

10 komentářů:

 1. Podle WikiLeaks americké vyslanectví očekávalo, že Vondra vyvine úsilí aby nebyl podezříván, že je Trojský kůň. Takže tohle dokazuje, že byl nějakým Trojským koněm? A Trojským koněm jako pro co? To mi jaksi uniká...

  OdpovědětVymazat
 2. Ne, přímo nedokazuje. Je to ale zase o náznak víc, a to náznak nezanedbatelný. Pro Vondrův engagement v jiných zájmech svědčí možná spíše jeho členství v Trilaterální kommisi a všelijakých amerických businessech.

  OdpovědětVymazat
 3. A Trojským koněm jako pro co?

  No prece pro konspiratory je to jasny dukaz, ze Vondra je Trojskym konem pro NWO. Akorat, ze Vondra je ke Spojenym Statum otevrene pratelsky.
  Spravny Trojsky kun se stavi naoko uplne jinak, nez jsou jeho tajne a zakerne zamery. Napada mne velky kritik systemu A.Bartos.
  Lide bdete !!!

  OdpovědětVymazat
 4. Vyborny odkaz.
  Po precteni seznam trollu a jejich skupin a podskupin je opravnena obava ze trollove jsou na internetu v prevaze :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Ano, zejména mě zaujal "astroturfing":o)

  OdpovědětVymazat
 6. Me zase nejvice tato pasaz:

  Často ani nepotřebují nějakou úmyslnou provokaci a samovolně produkují proud zábavných absurdit.
  Conservapedia, http://www.conservapedia.com/, je takový příklad;
  satirické trollování se mísí s pravými náboženskými bludy do výsledného lahodného koktejlu nesmyslů.

  Takovéto pokusy ale mohou mít děsivé výsledky. Yes Men, skupina performančních umělců, navštěvovali americká republikánská shromáždění a rozdávali letáky s titulkem "Yes, Bush Can" ("Ano, Bush může"), s dotazníky se seznamem občanských práv zaručených Ústavou a dotazem, kterých svobod se lidé chtějí vzdát ve jménu Války s Terorismem. Namísto očekávaného zděšení však lidé zaškrtávali možnosti a vyplněné dotazníky vraceli zpět.

  I literatura faktu se občas může podobat parodii. Armády a velké firmy často přirozeně produkují prostředí vskutku dilbertoidní.

  OdpovědětVymazat
 7. A kdyz trojskej kun tak jinej, tentokrat nepovedenej.
  Takovej peknej zidovskej chlapec a zradil, dal se do sluzeb Emericanu a ani tam nevydrzel:-(
  spion

  OdpovědětVymazat
 8. V normální zemi by Vondra musel minimálně odstoupit. Mimochodem, na tohle téma jsem psal před třemi roky. http://nautilus.bloguje.cz/718003-potreba-zrcadlovych-lustraci.php

  Jak má vypadat stát, jehož ministr je usvěčený korupčník a navíc agent cizí mocnosti.

  OdpovědětVymazat
 9. Kdo ho usvědčil z korupce a agentování pro cizí mocnost?
  Máte-li na mysli Promopro, tak pozor, projev neschopnosti nerovná se korupce. Že si z papaláše zkušená firma udělala podepisovací loutku znamená jediné- že je to prostě špatný hospodář, jako KAŽDÝ STÁTNÍ ÚŘEDNÍK, který dostane do rukou prachy, které mu nepatří, tedy státní peníze.
  A to, že neleze do zadku Putinovi ale amíkům z něj také agenta nedělá. Jen holt se vám to nelíbí:) Mně ale ano, takže co s tím uděláme? Zakážeme demokracii?

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně: <b>text</b>
Odkaz: <a href="http://adresa">text</a>, tedy <a href=""></a>