pátek 1. února 2013

Pouť jako trest za rouhání

Že holokaust není pouze historická událost, ale předmět nového religio, o tom se přesvědčil maďarský pravicový extremista, který ho zhruba čtvrt hodiny veřejně popíral. K osmnáctiměsíční podmínce dostal ještě úkol vykonat religiosní pouť na některé z posvátných míst a sepsat esej o svých pocitech a myšlenkách.

Podíval jsem se na kalendář, ale ne: opravdu píšeme rok 2013!...

40 komentářů:

 1. Takhle nějak to delali Rudí Khmérové, ne? Sebekritika před kolektivem.

  OdpovědětVymazat
 2. To mají Maďaři laskavější duchovní než my.

  OdpovědětVymazat
 3. No vždyť to je super, já sám se chystám na pěší pouť do Santiago de Compostella.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já chci s manželkou taky, ale pěšky jen od francouzských hranic, protože jinak bychom na to neměli ani dost času ani dost peněz. Ovšem děláme to dobrovolně, nikoli za trest kvůli rouhání a hlavně - nepopíráme, že křesťanství je religio.

   Vymazat
  2. To mi je jedno. Kdo sám nechce jít na pouť nebo dělat jiné užitečné věci, tomu se to přikáže. Nikdo se povalovat doma nebude!

   Vymazat
  3. No hlavně nezapomeňte sepsat tu esej o svých pocitech a myšlenkách.

   Vymazat
  4. Myslíte, že takový grafoman jako já by zapomněl?

   Ale tak to má být. Kdo nechce chodit na procházky a cvičit se v literatuře, tomu se to musí poručit. Jen se podívejte, kam to lidstvo spěje, když si roste jako dříví v lese. Hylše bych hnal až na Kamčatku.

   Vymazat
  5. Souhlas, potřeboval bych pár kil dolu.

   Vymazat
  6. Dělá to na mě dojem, jako by pro vás (SP, MH) bylo vlastně vše v pořádku - nakonec to ještě prospívá zdraví (pokud teda do toho Auschwitzu půjde pěšky). Zajímavé. Pro mě bylo nejvíc do očí bijící, že i forma trestu vykazuje zřetelný religiosní rozměr a že to trestající ruku zákona nenapadlo (leda by to dělali ze zlomyslnosti, aby to začalo docházet i těm méně chápavým).

   Vymazat
  7. Na mě to zase dělá dojem, že máte strašně úzký obzor a nejste schopen vidět souvislosti. Asi proto jsem Vás nikdy nepovažoval za věřícího, ale jen za hysterického demonstranta.

   Vymazat
  8. SP:

   a) jak souvisí Váš kommentář s meritem článku, kterým je opětovná demonstrace toho, že se u holokaustu jedná o nové religio? Vy se můžete domnívat, že se ten kult tak nechová, že se jedná o ochranu a pietu historické události; já si myslím, že mýlíte a že zde i u Peterse bylo na podporu tohoto názoru vzneseno vícero argumentů už dříve.

   b) šířka obzoru nejen že nepodmiňuje kvalitu/hloubku/čistotu/atd. víry, ale spíš naopak: čím víc je kdo ve své víře ponořen, tím "užší" obzor vykazuje. Pravda, těm stojícím "vně" se to může jevit i jako hysterická demonstrace. S tím ovšem nemůžeme nic dělat a dotyčným přejeme co nejširší obzory, jestli jim to k něčemu je...

   Vymazat
 4. Popirat Holokoust neni zdrave a ani spravne. Spis by se meli poucit to o nem nejvice narikaji: Last week, Mr Ward said he was "saddened that the Jews, who suffered unbelievable levels of persecution during the Holocaust, could within a few years of liberation from the death camps be inflicting atrocities on Palestinians in the new State of Israel and continue to do so on a daily basis in the West Bank and Gaza".

  Lib-Dem David Ward MP censured over Israel criticism

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omluvy mu nejsou nic platné. Tu skvrnu ze svého štítu už nesmyje!!

   Vymazat
  2. Jooo, Vodníku, vy to nechápete v souvislostech, není utrpení, jako utrpení.

   Aja

   Vymazat
  3. To už mi napsal vp. Kreutzfeld: nedokážu vidět skutečnost v patřičném kontextu, takže mi genocida pořád připadá jako genocida a náboženství jako náboženství. Co naděláte...

   Vymazat
  4. Vodníku, Vy jste necitlivý člověk. Je to smutné.
   Vše je nutno vidět v patřičném kontextu. Dokonce i Leha a Danielu!

   Vymazat
 5. Tak liberalek Davidek Ward je rozesmutnely, nu at si teda utre slzicky a vezme letadlo do Adis Abeby.
  Tam je jeho prskani proti Israeli daleko, daleko dulezitejsi a nutnejsi.
  Do Ethiopie musi jedine osobne, neb jen habesanska elita umi cist a psat, takze, kdo tuto zpravu o zlocineckem Israeli opravdu potrebuje vedet, jsou chudi, negramotni Ethiopane a musi ji slyset.
  Zverstva proti arabum, nesmirna diskriminace a tak podobne.
  Aby to slouzilo jako varovani, ze emigrovat z Afriky do Israele je zivotu nebezpecne.
  Pan Ward by si to na miste jiste doladil. Treba neco jako komunisticky slogan "Opustis li mne, nezahynu, opustis li mne, zahynes !!!!!"""

  --
  Jo a s tim nabozenstvim.. At se madarsky nacek vzdela, nejedna se o zadnou pout, to je vymysl Vodnika.
  Vzdelava se povinne poutnik na pouti ? Ne.
  Je poutnik motivovan spolecenskym natlakem ? Ne..(Ma to soudne nakazane.)
  Uctiva se na pouti mnoho svatych lidi, cela armada mucedniku ? Ne.
  Poute jsou zasvecene vetsinou jen jednomu svatemu, drive ponejvice panne Marii.

  Je odmitnuti absolvovat pout trestne ? Ne.

  Tady taky obcas posilaji usvedcene grafiti vandaly na verejne prospesnou praci, cisteni budov od sprejovanych cmaranic a tak..
  Nebo zlodejky, co okradaly babicky, musi na chvili ulizet v domech duchodcu...
  Je to o prakticke vychove ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Danielo, slyšela jste někdy o tom, že ve středověku musel hříšník jako součást pokání vykonat pouť - do Říma, do Jerusalema nebo aspoň do Vambeřic? Myslíte, že je nějaký rozdíl mezi touto poutí a veřejně prospěšnými pracemi vandalů?

   Vymazat
  2. Danielo, vaše všeobjímající pochopení je obdivuhodné.

   Vymazat
  3. Kdyz uz zde padlo slovo prskani, je tu jasne, ze prave Daniela prska vubec nejvic.
   Staci par faktualnich udalosti a uz je cela bez sebe.
   Docela se zda, ze je pribuzna s panem Netanyahu, ktery take momentalne nevi co ma rikat. Nejdriv placal jak mlady Hitler a najednou jak kdyz ho nekdo prastil pres hubu.

   Vymazat
 6. Vodniku,
  kdyz pouzivate metaphoru z evropskeho stredoveku, pak se nedivte, ze ta pada na hluche usi u lidi, co berou nabozenstvi-cirkev za zatamnely blud a toto prirovnani patricne neoceni.
  Z bigotne religiosniho uhlu pohledu, kdyby Madar musel zaplatiti pokutu a penize by sly na nejakou synagogu, tak by to byly odpustky, ze...
  A kde pak je teda ten rabin, co prijme pokani od Madara, a po ritualni obrizce vyhlasi odpusteni-absolution ??
  Neberu vam, ze to tak vidite, ja ovsem navstevu zidovskych pametihodnosti vidim jako poznavaci vylet, pac drtiva vetsina lidi nenavstevuje ani kostely a katedraly, religiosni mista kvuli nejake vire, ale z mnoha jinych duvodu....


  Vodniku007,
  vam prozradim statni tajemstvi.
  Fesak Bibi je na tajnych cestach, incognito..
  Bud je v Ethiopii, kde jako praktikujici gynekolog v bilem plasti premlouva hezke Ethiopky, aby se nechaly naockovat Depo-Proverou,
  anebo zpatky v Brusseli, v suterenu Zidovskeho parlamentu, kde se soukmenovci studuje mapu Iranu pro nejucelnejsi bombardovani...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Danielo musíte se zlepšit. Za takhle špatné zlehčování Vás hasbara nepochválí.

   Vymazat
  2. lidi, co berou nabozenstvi-cirkev za zatamnely blud a toto prirovnani patricne neoceni
   Náboženský profil diskutujícího nesouvisí nijak s tím, jestli to ocení nebo neocení. Ta analogie je přece zcela jasná, bez ohledu na to, zda a čemu věříte nebo nevěříte. Že se píseň "Kníže má k lidu blíže", kterou zpívali čeští spisovatelé z PEN clubu na podporu Karla Schwarzenberga, podobá budovatelské písni "Teď už máme co jsme chtěli", je nabíledni, bez ohledu na to, zda se Vám ta píseň líbí nebo ne.

   kdyby Madar musel zaplatiti pokutu a penize by sly na nejakou synagogu, tak by to byly odpustky, ze...
   Ale tak tomu právě nebylo. On půjde na tu pouť za cílem ideově-výchovným, tak jako středověký rouhač musel do Říma a peníze v tom žádnou roli nehrály.

   Vymazat
 7. "vam prozradim statni tajemstvi.
  Fesak Bibi je na tajnych cestach, incognito.. " Ubohy pokus o humor.

  Netanyahu ma jine starosti.
  Jestli pysny kohout rozputa boj s Iranem, kuratka mu utecou.

  OdpovědětVymazat
 8. Tentokrat se mi mimoradne libi hasbara Daniela svymi komentari zde obvzlast zari:-)

  Aby to slouzilo jako varovani, ze emigrovat z Afriky do Israele je zivotu nebezpecne.
  Pan Ward by si to na miste jiste doladil. Treba neco jako komunisticky slogan "Opustis li mne, nezahynu, opustis li mne, zahynes !!!!!"""

  Omluva pro pani Danielu neb ji v te dobe nosil jeji tatik jeste v pytliku kdyz jiz za 2 svetove, presneji za dob Protektoratu Boehmen und Mahren byla Praha oblepena nacistickymi plakaty presne s touto slovni hrickou !
  Byl u toho obraz Prazskeho hradu a nad tim krvavy rudy drap s napisem ktery vam tu hasbara Daniela presentuje ze komunisticky slogan to je :-)

  Melo to 2 verse ta druha vylepsena znela: ZACHVATIM LI TE - ZAHYNES !

  Jinak o bezpecnosti ci pocitu bezpecnosti v Israeli a dalsich svetlych zitrcich mluvi vymluvne clanek uvadejici ze :


  Israelis Want Out (by Stephen Lendman)

  On December 15, Haaretz said "almost 40 percent of Israelis are thinking of emigrating." Recent poling said they'd leave if financially able.

  Who are they? Why do they want out? What can be done to keep them?

  Israeli governance combines militarism, repression, corruption, and neoliberal harshness. It's no fit place to live in. Many Jews vote with their feet and leave. Others prepare by securing foreign passports.

  http://www.indybay.org/newsitems/2013/01/15/18730289.php

  Ale mozna vas tu Daniela & Corporal presvedci o opaku ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dneska je tu zábava, samý vzdělanec.

   "Opustis li mne, nezahynu, opustis li mne, zahynes" nepochází ani od komunistů, ani od nacistů, ale od české nácionalistické pravice, totiž od Viktora Dyka, básníka a poslance za Národní demokracii.

   Země mluví (1921) http://www.ceskaliteratura.cz/texty/dyk.htm

   Vymazat
  2. Hansi,
   za Protektoratu Boehmen und Mahren byla Praha temi plakaty s drapem a napisem ZACHVATI LI TE ZAHYNES oblepena, ale jinak hlubOka uklona Vy znalce ci dokonce pametniku Viktora Dyka:-)

   Vymazat
 9. Nazev komunisticky slogan jasne oznacuje, i tem jednodussim ctenarum, upresnujici fakt, ze tento slogan pouzivali komuniste..
  Proto byl pred slovem 'slogan' pridan privlastek "komunisticky".
  Nepisi nic o tom, kde ma tento slogan origin, nepisi nic o tom, kde vsude byl pouzit.
  Nezminuji to, pac k me pozornosti prvne prislo "Opustis li mne.." na mnoha poulicnich komunistickych mastenkach mezi jinymi komunistickymi slogany.
  Proto je me oznaceni Komunisticky slogan naprosto korektni.
  Zadny "Dykuv slogan" neexistuje, jen jeho basen, z ktere tento vers, v me dobe, komuniste vybrali pro svou propagandu..


  Pane Astr,
  Vsimnete si, ze ja nic nevysvetluji, ale pouze pisi svuj nazor.
  Takze s tim Israelem mam nazor, ze to jeste bude malou chvilicku trvat, nez Zide Palestinu uplne vyklidi a do jednoho emigruji. Uz to dlouho trvat nebude. Pravdepodobne emigrace na Madagaskar.
  Vodnik007 ma zarucene informace a uz oznamuje nekolik let, ze lode jsou pripravene...
  Neztracejte nadeji.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ale pouze pisi svuj nazor.
   :-)
   opravdu svuj nazor?
   ze accidentally vypada jako by z ustredi hasbary vypad
   :-)
   Ve snaze zazertovat a Madagaskar do toho zamontovat marne odvadite pozornost od faktu ktery jiste i Vodnik 007 zna , ze totiz zadosti o dalsi passport jdou do tisicu a oni ho dostavaji. Staci aby v Cesku, Polsku, Nemecku, Rakousku a dalsich evropskych statech uvedli sve prarodice a dalsi passport a moznost odejit do zeme svych predku maji v kapse:-)
   Presne tak se pry "pocetne az houfne" zacinaji vracet do demokratickeho Ruska kdyz predtim komunistickou diktaturu Sovetskeho svazu opustili :-)
   udajne se jich do Israele vystehovalo vice nez 1,5 millionu, kolik jich casem odejde zpet to by meli vedet na Vasem ustredi Hasbary kde znaji nejen uspechy ale i nezdary.
   Jen nerozumim Vasi posledni vete:

   Neztracejte nadeji.

   Na Vase thema se nadeje u me nekonaji!
   Neni duvod,
   ale mozna Vam Vodnik z Cali odpovi a lode na Madagaskar vysvetli?
   God bless You
   nebo pro Vas extra
   Shalom :-)

   Vymazat
 10. "Opustis li mne.."
  Napadna podoba "Kdo neni s nami, je proti nam"

  Vodnik007 ma zarucene informace z dostupnych webu ;-)

  OdpovědětVymazat
 11. Vodník007:
  Jestli pysny kohout rozputa boj s Iranem, kuratka mu utecou.

  A co když naopak Irán rozpoutá válku s Izraelem? To obyčejně patetické diktatury dělají. To vás nenapadlo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Íránci nejsou sebevrazi, i jim musí být jasné, jak by to dopadlo. Ostatně nemají ten nejmenší důvod přepadat Israel. Je to z těch dvou právě Israel, který permanentně hrozí válkou.

   Vymazat
  2. "Irán rozpoutá válku s Izraelem?"
   Takhle hloupy komentar jsem jeste nevidel. Iran se vyznacuje tim, ze nikoho nenapadli pres 200 let.
   Nedavno ukazali novou stihacku, ktera zaprve vypada jako maketa ale i kdyby, neni to typ kterym by mohli zautocit. Narceni, ze stavi atomove zbrane, byt vami, bych stale dokola neopakovlal. Staci se podivat na jine staty, ktere je maji a zaroven agresivni jsou.
   Izraelsky Hitler je bud silenec, nebo pripravuje svuj stat na sebevrazdu.

   Vymazat
 12. vodnik007:
  Takhle hloupy komentar jsem jeste nevidel. Iran se vyznacuje tim, ze nikoho nenapadli pres 200 let. ...

  Takhle hloupý komentář jsem taky ještě neviděl. Irán se vyznačuje tím, že podporuje světový džihád, jako např. Hizbollah v Libanonu a Hamas v tzv. Palestině včetně financování a výcviku sebevražedných atentátníků od roku 1979 unášejícími letadla, pořádajícími atentáty všude ve světě a v poslední době se specializujícími hlavně na oblasti Libanonu, Sýrie a Palestiny. Irán se hlavně vyznačuje faktem, že je zemí Arijců, jestli to někdo neví, a tento název byl přijat v roce 1935 znamenající vstup do Hitlerova konečníku, kde vlastně tento stát se nachází dodnes i když Fűrer je už téměř 70 let po smrti. Hajlující Hizbolláky je možno si zblízka prohlédnout po zadání "hezbollah nazi salute" do mistra Googla. Možná si zdejší diskutující myslí, že jde o fotomontáže. Nejde, jde to fakt. Hizbollah je převtělená stará známá Waffen SS a ještě horší, neboť nemá žádnou úctu k vlastním životům a ani k životům jejich vlastních žen, dětí, starců. Pokud jejich smrt je možno využít pro propagandu, tak je této možnosti bohatě využíváno. A pokud nejsou náhodou zabiti Izraelem, tak si je zabijí sami a jejich zohavené mrtvoly vystavují před fotoaparáty a kamery senzacechtivých užitečných idiotů v podobě západních novinářů. A Ahmovy výroky o Izraeli vymazaném z mapy jsou rovněž všeobecně známy a nejen ty známé výroky, ale další z jeho projevů včetně dalších projevů různých důležitých náboženských veličin včetně iránských Ajatollahů, kteří jsou defacto skuteční vůdci této země. Možno rovněž vyhledat videozáznamy ve velkém množství na memri.org a nejen že Irán usiluje o zničení Izraele, ale prakticky celý arabský svět. Kdyby nebylo spojenectví Ameriky s Izraelem, tato malá demokracie uprostřed islámských diktatur by už dávno neexistovala. Izrael může existovat pouze díky své vojenské síle, ale co já se tady zbytečně zdržuji, takhe fakta pro vás nejsou vůbec relevantní, neboť jaksi nepatří do vaší agendy, že ano...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nehoupejte nás, Leho! I ta hasbara musí mít nějakou úroveň, jinak je to kontraproduktivní!

   Vymazat
  2. ... I ta hasbara musí mít nějakou úroveň, jinak je to kontraproduktivní!....

   ajajajajaj -
   Ted nedostanu zadne hasbardske premie.
   Z toho by se clovek POSRAL..

   Vymazat
  3. Leho, světový džihád?
   Zapominate, ze mnohe vzniklo prave podporou techto organizaci. Napriklad Taliban vyzbrojila USA.
   Vubec cela existence Izraele je umele stvorena a nebyt tohoto agresivniho statu, Islam by se tolik nebouril. Islam mohl zustat na stredoveke urovni, kdybychom jim nelezli do zeli a jeste je nevyzbrojovali.
   Izrael neni zadna demokracie.
   Jit do hloubky je s vama ztrata casu.

   Vymazat
  4. Maly dodatek o vyzbroji Iranu:
   http://www.informationclearinghouse.info/article33819.htm

   Vymazat
  5. vodnik007:
   Islam mohl zustat na stredoveke urovni, kdybychom jim nelezli do zeli a jeste je nevyzbrojovali.

   Jistě, lezeme jim do zelí tím, že kupujeme jejich olej a ještě jim za to královsky platíme. Oni na nás za to vyhlašují džihád.

   Jit do hloubky je s vama ztrata casu.

   Ano, bavit se s vámi téměř o čemkoliv je ztráta času...

   Vymazat
 13. Ti co od nas dostavaji kralovske penize zadny dzihad nevyhlasuji.
  Taliban, pokud vim olej neprodava a rezim v Saudske Arabii zatim nebylo potreba svrhnout.

  Amerika ale z arabske oblasti odchazi: http://www.czechfreepress.cz/blizky-vychod/postamericka-rozcesti-tel-avivu.html
  Jiste se hodne zmeni.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně: <b>text</b>
Odkaz: <a href="http://adresa">text</a>, tedy <a href=""></a>